Український центр якості освіти вніс суттєві зміни в програму ЗНО з англійської, французької та німецької мов. Випускникам 2018 року буде запропоновано абсолютно нову версію завдань, які мало будуть подібними до попередніх років. Оновлені варіанти можна буде оцінити лише влітку 2018 року, але про новації є можливість  поговорити вже зараз.

Перше нововведення – аудіювання

Новинка – завдання на сприйняття іншомовного мовлення на слух. Час для виконання становитиме 30 хвилин. Учням буде запропоновано прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 30 секунд до трьох хвилин та відповісти на запитання. Головна ціль таких завдань – визначення рівня мовної компетентності учасника та його  готовності сприймати інформацію на слух та розуміти почуте.

          

Цікавим є те, що книги для підготовки до ЗНО, випущені в цьому році. ще не будуть містити типових завдань з аудіювання, а отже кожен учасник оцінювання зможе розраховувати виключно на свої сили.

 

Друга особливість – різні рівні складності

Нарешті благання випускників загальноосвітніх шкіл були почутими та тепер завдання будуть мати два рівні складності – стандартний та підвищений (для випускників гімназій та шкіл з поглибленим вивченням іноземної мови).  Такий підхід дозволить трішечки знизити щабель для учнів, які мали тільки 2-3 годи іноземної мови на тиждень. Адже в спецшколах та гімназіях випускники мають зазвичай по 7-8 годин на тиждень, а це взагалі не рівноцінно. Категорія ЗНО купити 2018 пропонує безліч посібників для самостійної підготовки до іспиту.

 

Різні оцінки по ДПА

Якщо учень обере іноземну мову в якості предмету для державної підсумкової атестації, то при складанні ЗНО з цієї дисципліни зараховані результати будуть залежати від того, на якому рівні випускник вивчав предмет. Так, для випускників спеціалізованих шкіл та гімназій з поглибленим вивченням іноземної мови зараховуватися будуть всі завдання, а для тих, хто закінчив 11 клас звичайних загальноосвітніх шкіл бал нараховуватиметься за виконання 43 із 59 завдань.

 

Для гарного результату важлива підготовка

Спеціалісти стверджують, що навіть такі нововведення не знизять рівень складності ЗНО з іноземних мов, тому тим, хто хоче обирати дану дисципліну, слід підійти до підготовки максимально серйозно. Не обов’язково шукати репетитора або відвідувати лінгвошколу. Є можливість займатися  самостійно за допомогою різноманітних довідників та посібників для ЗНО 2018, як і можна купити у книгарнях.