Вже за півтора місяці одинадцятикласники розпочнуть складати ЗНО з різноманітних дисциплін, поміж яких фізика та географія вже впродовж кількох років залишаються найскладнішими. Саме з них учні отримують найменші бали, а спеціалісти намагаються визначити причину такої ситуації.

  Чому так трапилося?
  Вчителі хапаються за голову та намагаються зрозуміти причину низької успішності. Підручники нові, зошит для лабораторних робіт придбано та опрацьовується, та все ж результати мізерні. Давайте спробуємо розібратися.
Основні причини труднощів з фізикою та географією:
• мала кількість годин на вивчення в старших класах, а географії взагалі немає в курсі для одинадцятикласників;
• відсутність наочних демонстрацій на уроках, адже не достатньо просто Божинова лабораторні роботи фізика купити, треба ще й наглядно демонструвати досліди;
• велика кількість задач та завдань на обчисленні в структурі ЗНО.

 

                    

 

  Як можна виправити ситуацію?
  Щоб змінити результати, треба докорінно змінити сам підхід до підготовки. Стосовно географії, то спочатку необхідно ґрунтовно пропрацювати практичні роботи з географії Стадник, в яких часто розміщено велику кількість задач. Вони допоможу учням орієнтуватися в ситуації та навчитися вести правильні обчислення, користуючись знайомими формулами та схемами. Оптимальним було б ввести додаткове заняття з дисципліни в 11 класі, щоб учні змогли принаймні систематизувати вивчений за період з 6 по 10 класи матеріал. Можна зауважити. що не всі випускники будуть складати саме цей предмет, але якщо ще кілька років тому географія була не дуже популярною, то зараз вона є основною для більшості спеціальностей, пов’язаних з міжнародною роботою, туризмом та транспортом, а це більше 30% пропозицій навчальних закладів України. Тож запасаємося підручниками, беремо до уваги зошит для практичних робіт географія та починаємо старанну підготовку.

 

                       

 

 

 Якщо мова йде про фізику, то це безперечно один із найскладніших предметів шкільного курсу. В рамках його вивчення учні також пишуть лабораторні роботи, які мають на меті краще зрозуміти зміст багатьох явищ. Якщо в класі немає відповідного обладнання, то можна скористатися принаймні відео, щоб продемонструвати як буде йти сам процес, а вже потім пов’язувати його з формулами для закріплення.
 Тож якою б складною не була дисципліна, якщо правильно підійти до її вивчення, то можна легко заробити 200 балів на ЗНО.